A A A

Karpacki Miś - miody

Miody naturalny prosto z podkarpackiej pasieki w Stróżach (okolice Nowego Sącza). Czysty i w 100% naturalny miód pszczeli, nie mieszany z dodatkami, nie wzbogacany sztucznie. Miody dostępne w sklepie zielarskim w Katowicach na Giszowcu.

W ofercie sklepu Vitanalis mamy następujące rodzaje miodów z pasieki Karpacki Miś:

- miód akacjowy - kolor bezbarwny lub jasno kremowy; wspomaga przy problemach z nadkwasotą żołądka, w zaburzeniach przewodu pokarmowego, pomocny w przypadkach schorzeń nerek; długo nie krystalizuje.

- miód gryczany - barwa od herbacianej do brunatnej; zwiększona zawartość witaminy C oraz wysoka aktywność antybiotyczna; polecany przy schorzeniach układu krążenia, miażdżycy, niedokrwistości; bardzo dobry przy leczeniu złamań kości.

- miód lipowy - ostry, lekko gorzkawy smak, woń kwiatów lipy; stosowany przy przeziębieniach, anginach, zatokach; wykrztuśny i napotny, przeciwgorączkowy; zaliczany do miodów o wysokiej aktywności antybiotycznej.

- miód malinowy - barwa jasno-żółta do żółtej o lekko wyczuwalnym kwaskowatym smaku; polecany przy przeziębieniach oraz schorzeniach mięśnia sercowego.

- miód rzepakowy - bardzo jasny, szybko krystalizuje, zapach i wygląd po krystalizacji mało apetyczny, jednak najlepszy przy chorobach serca i miażdżycy.

- miód słonecznikowy - barwa intensywnie żółta; polecany przy schorzeniach układu pokarmowego, wątroby.

- miód spadziowy - ciemny o lekko żywicznym smaku; polecany przy schorzeniach układu górnych dróg oddechowych, gruźlicy, zapaleniu płuc, astmie, bronchicie, niedokrwistości, chorobach kobiecych oraz schorzeniach stawów i skóry.

- miód wielokwiatowy - kolor od jasnego do ciemnych; stosowany przy alergiach, katarze siennym, dychawicy oskrzelowej; stanowi cenny produkt odżywczy w stanach fizycznego i psychicznego wyczerpania organizmu.

- miód wrzosowy - czerwonobrunatny o konsystencji galaretowatej; polecany przy schorzeniach dróg moczowych i prostaty oraz kamicy nerkowej.

- miód mniszkowy - kolor słomkowo-żółty; polecany przy schorzeniach układu pokarmowego, kamicy żółciowej, chorobach serca i ogólnym osłabieniu.

- pyłek kwiatowy - różnokolorowe granulki; bogate źródło makroelementów, witamin, soli mineralnych i aminokwasów - polecany w stanach nerwicowych, przy osłabieniach, anemii, schorzeniach prostaty i rekonwalescencji oraz w chorobach przewodu pokarmowego i wątroby; ogólnie wzmacniający.

Miód pszczeli ulega naturalnej krystalizacji, co świadczy o jego wysokiej jakości. Ponowne podgrzanie miodu do temperatury 42 stopni Celsjusza (nie wyższej) przywróci mu postać płynną i nie spowoduje utraty jego cennych właściwości. Wszystkie rodzaje miodów konfekcjonowane są w opakowaniach 0,4 kg i 1,2 kg.

Stosowanie: rozpuścić łyżkę miodu w 1/2 szklanki przegotowanej letniej wody i odstawić na 10-12 godzin. Pić małymi łykami na czczo rano.
Przeciwwskazania: nadwrażliwość i nietolerancja za strony przewodu pokarmowego, ostra alergia, cukrzyca.